Marco Trombetti

Ne inanıyorum

Korku ve umudun insanlığı harekete geçirdiğine inanıyorum. Korkuyu kullanmak kolaydır; insanları örgütlemek, onları yönlendirmek ve itaat etmelerini sağlamak üzere onu kullanan vasat insanlar için uygundur. Buna karşı, umudu kullanmak zordur; ancak bu konuda ustalaşanlar, kadınlara ve erkeklere potansiyellerini ifade etme, kendileriyle gurur duyma, kendilerini gerçekleştirme ve küçük gezegenimizin evrimine katkıda bulunma fırsatı verir. Korku yayanlara itibar etmezken, umudu destekleyenleri severim.

Bireyler için ulaşılması imkansız gibi görünen hedeflere ulaşabilen toplulukların önemli bir bileşeni olan çeşitliliğin güzelliğine ve gücüne inanıyorum. Çeşitlilik, fiziksel ve manevi evrimimizin temelinde yer alır. Farklı olarak kabul edilenlerin, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme şansları daha yüksektir.

Saf olmanın ve problemleri ciddiye almamanın bir sınırlamadan ziyade, bir özellik olduğuna inanıyorum.

Öğrenmenin en hızlı yolunun başarısızlığa uğramak olduğuna inanıyorum.

Çocuklara ve öykülerine inanıyorum, çünkü onlara verdiğimiz sevgi ile oluşturdukları hayallerini, arzu ettikleri geleceğe dönüştürecekler. Gençlere, kendilerinden önce gelenlerden daha iyisini yapma potansiyellerine inanıyorum. Uzun bir yaşamdan sonra, neyin gerçekten uğruna çabalamaya değer olduğunu anlayabilenlerin bilgeliğine inanıyorum.

İnsanların söylediklerini dinlemenin yararsız olduğunu, yaptıklarını gözlemlemenin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Alçakgönüllü insanlara inanıyorum, bir fark yaratacak araçlara sahip olmadıklarını düşünenlere; çünkü aslında esas fark yaratanlar onlardır.

Sınırların olmadığı bir geleceğe sahip olmak harika olurdu, her birimizin umutlarımızla beraber, güvenli, özgür ve mutlu olduğu bir gelecek.

Sanırım mutluluğa, bizden sonra gelecek olanlar adına iyi yapılmış bir iş ile ulaşılabilir.

Daha iyi bir dünya yaratmak için, aldığımızdan daha fazlasını vermemiz gerektiğine eminim.