Marco Trombetti

Mutluluk

Her insan mutluluğu arar. Ona farklı isimler verip, farklı şekillerde ulaşmaya çalışsak da, sonuçta hepimiz mutluluğu arıyoruz.

Yaptığımız iş genellikle zamanımızın ve enerjimizin büyük bir kısmını alır. Tuhaf bir şekilde, işlerimizi mutluluk satın almak üzere para üretmek için kullanıyoruz. Peki neden doğrudan mutluluk yaratmıyoruz?

Doğal olarak, paranızla mümkün olduğunca mutluluk satın almalısınız. Ama satın alabileceğiniz miktarın bir sınırı vardır. Para, mutluluğa ulaşabileceğiniz araçlardan sadece biridir. Korunma, sevgi, saygınlık ve daha iyi bir gelecek vizyonu da mutluluk getiren harika şeylerdendir.

Birçok şirket, hatta gelecek için kusursuz bir vizyona sahip olanlar bile, mutluluğu hedeflerinden biri yapmayı başaramıyor.

Ne yazık ki, hiçbir şekilde mutluluk yaratamayan sayısız şirket de var. Bunlar sadece başka bir yerde varolan parayı kendilerine katarlar. Servet yaratmazlar bile – sadece serveti bir yerden başka bir yere hareket ettirirler.

Başarıları insanların zayıflığından faydalanmaya dayanan, kurulması kolay şirketler ve kurulması zor ama insanlara harika şeyler yapmak için ilham vererek yardım eden şirketler vardır. İkincisini kayıtsız şartsız seviyorum.

Son zamanlarda, misyonu sadece zenginlik değil aynı zamanda mutluluk da yaratmak olan bir şirket kurmanın mümkün olup olmadığını ve bir şirketin bu hedefe ulaşmak için takip edebileceği yolları merak ediyorum. Bu yolu bulmak o kadar muhteşem bir şey olurdu ki, kesinlikle onu aramaya değer.